• Projekt Zdrowe Dzieci

• W ramach Przedszkola Promującego Zdrowie, nasze przedszkole wzieło udział w projekcie edukacyjnym "Zdrowe dzieci" realizowanym przez Ministerstwo Zdrowia oraz Norway Grants.

Celem projektu jest między innymi propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci do lat 6 oraz promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród ich rodziców a także wzbogacanie wiedzy nauczycieli i personelu przedszkolnego w tym zakresie.

Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na www.zdrowedzieci.com

• Nasze działania

• Cele projektu

• wzrost znajomości zasad zdrowego żywienia i znaczenia aktywności fizycznej wśród dzieci
          • zwiększona świadomość roli wody dla zdrowia człowieka, owocująca większą częstotliwością sięgania po wodę w ciągu dnia i w trakcie posiłków
          • wzrost rozumienia znaczenia warzyw i owoców w diecie – wraz
            z podniesieniem w społecznym odbiorze ich atrakcyjności
          • większa codzienna aktywność fizyczna
          • integracja całych środowisk wychowawczych – rodziców, opiekunów, personelu placówek i dzieci – wokół tematu zdrowego stylu życia i żywienia

SZKOLENIE DLA RODZICÓW  "Zdrowi rodzice"

W naaszym przedszkolu odbyło się szkolenie dla rodzicó, na którym rodzice zdrobyli wiedzę na temat na temat zdrowia dzieci, otrzymali wielu rzeczowych porad na trudne sytuacje codzienne. Dowiedzili się jakie są podstawy budowania zdrowego rodzinnego jadłospisu. Jak uatrakcyjnić posiłki dla dażdego członka rodziny. I wiele innych przydatnych porad. Dziekujemy wszytskim przybyłym rodzicom.

SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI

W szkoleniach dla nauczycieli skupiono się na rzetelnej wiedzy, konkretnych materiałach do pracy z dziećmi, scenariuszach i pomocach dydaktycznych. Nauczyciele otrzymali porcję wiedzy oraz materiały do pracy z dziećmi, które wykorzystali w bierzącej pracy.

WARSZTATY DLA DZIECI

Warsztaty prowadzone dla dzieci miały na celu promowanie zdrowego stylu życia i dobrych nawyków żywieniowych wśród dzieci i ich rodziców. Bazując na koncepcji piramidy żywienia uczyliśmy dzieci świadomego podejmowania dobrych decyzji – wybierania wody, większego zainteresowania warzywami i owocami – będzie pomagać w przełamywaniu niechęci do wieloskładnikowego i kolorowego talerza. Zachęcałyśmy do aktywności w częśtych ćwiczeniach, zajęciach sportowych oraz lekcjach w-f. Poniżej kilka zdjęc z róznych aktywności, więcej można zobaczyć w naszej galerii...